17 Khachanov Karen - Majchrzak Kamil
6-4 6-2 6-3
Khachanov Karen
| Birthdate | May 21, 1996 |
| Country | Russia |
| Height | 198 cm |
| Weight | 87 kg |
| May 21, 1996 | Birthdate | Jan 13, 1996 |
| Russia | Country | Poland |
| 198 cm | Height | 180 cm |
| 87 kg | Weight | 78 kg |
Majchrzak Kamil
| Birthdate | Jan 13, 1996 |
| Country | Poland |
| Height | 180 cm |
| Weight | 78 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| May 19, 2021 | Lyon | clay | Khachanov Karen | 7-6 6-3 |
| Jun 09, 2022 | Hertogenbosch | grass | Khachanov Karen | 5-7 7-5 7-6 |