1 Sabalenka Aryna - Raducanu Emma
7-6 6-4
Sabalenka Aryna
| Birthdate | May 05, 1998 |
| Country | Belarus |
| Height | 182 cm |
| Weight | 80 kg |
| May 05, 1998 | Birthdate | Nov 13, 2002 |
| Belarus | Country | Great Britain |
| 182 cm | Height | 175 cm |
| 80 kg | Weight | — |
Raducanu Emma
| Birthdate | Nov 13, 2002 |
| Country | Great Britain |
| Height | 175 cm |
| Weight | — |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Mar 11, 2024 | Indian Wells | hard | Sabalenka Aryna | 6-3 7-5 |