Pavlyuchenkova Anastasia - Osaka Naomi
3-6 6-4 6-4
Pavlyuchenkova Anastasia
| Birthdate | Jul 03, 1991 |
| Country | Russia |
| Height | 177 cm |
| Weight | 72 kg |
| Jul 03, 1991 | Birthdate | Oct 16, 1997 |
| Russia | Country | Japan |
| 177 cm | Height | 180 cm |
| 72 kg | Weight | 69 kg |
Osaka Naomi
| Birthdate | Oct 16, 1997 |
| Country | Japan |
| Height | 180 cm |
| Weight | 69 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Feb 08, 2021 | Australian Open | hard | Osaka Naomi | 6-1 6-2 |