Struff Jan-Lennard - Alcaraz Carlos 2
1-6 6-3 3-6 4-6
Struff Jan-Lennard
| Birthdate | Apr 25, 1990 |
| Country | Germany |
| Height | 193 cm |
| Weight | 92 kg |
| Apr 25, 1990 | Birthdate | May 05, 2003 |
| Germany | Country | Spain |
| 193 cm | Height | 185 cm |
| 92 kg | Weight | 72 kg |
Alcaraz Carlos
| Birthdate | May 05, 2003 |
| Country | Spain |
| Height | 185 cm |
| Weight | 72 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Jun 05, 2021 | French Open | clay | Struff Jan-Lennard | 6-4 7-6 6-2 |
| Jun 27, 2022 | Wimbledon | grass | Alcaraz Carlos | 4-6 7-5 4-6 7-6 6-4 |
| May 07, 2023 | Madrid | clay | Alcaraz Carlos | 6-4 3-6 6-3 |
| Apr 30, 2024 | Madrid | clay | Alcaraz Carlos | 6-3 6-7 7-6 |