14 Rublev Andrey - Mannarino Adrian Q
7-5 6-2 6-3
Rublev Andrey
| Birthdate | Oct 20, 1997 |
| Country | Russia |
| Height | 188 cm |
| Weight | 70 kg |
| Oct 20, 1997 | Birthdate | Jun 29, 1988 |
| Russia | Country | France |
| 188 cm | Height | 180 cm |
| 70 kg | Weight | 79 kg |
Mannarino Adrian
| Birthdate | Jun 29, 1988 |
| Country | France |
| Height | 180 cm |
| Weight | 79 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Oct 21, 2021 | Moscow | indoors | Mannarino Adrian | 5-7 7-6 6-3 |
| Oct 07, 2022 | Astana | hard | Rublev Andrey | 6-1 6-2 |
| Oct 09, 2023 | Shanghai | hard | Rublev Andrey | 6-3 6-0 |