Raducanu Emma - Vondrousova Marketa
6-3 6-3
Raducanu Emma
| Birthdate | Nov 13, 2002 |
| Country | Great Britain |
| Height | 175 cm |
| Weight | — |
| Nov 13, 2002 | Birthdate | Jun 28, 1999 |
| Great Britain | Country | Czech Republic |
| 175 cm | Height | 172 cm |
| — | Weight | 59 kg |
Vondrousova Marketa
| Birthdate | Jun 28, 1999 |
| Country | Czech Republic |
| Height | 172 cm |
| Weight | 59 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Jul 01, 2021 | Wimbledon | grass | Raducanu Emma | 6-2 6-4 |
| Feb 04, 2025 | Abu Dhabi WTA | hard | Vondrousova Marketa | 6-3 6-4 |