Van De Zandschulp Botic - Davidovich Fokina Alejandro 26
1-6 6-4 3-6 6-7
Van De Zandschulp Botic
| Birthdate | Oct 04, 1995 |
| Country | Netherlands |
| Height | 188 cm |
| Weight | 83 kg |
| Oct 04, 1995 | Birthdate | Jun 05, 1999 |
| Netherlands | Country | Spain |
| 188 cm | Height | 183 cm |
| 83 kg | Weight | 80 kg |
Davidovich Fokina Alejandro
| Birthdate | Jun 05, 1999 |
| Country | Spain |
| Height | 183 cm |
| Weight | 80 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Jun 02, 2021 | French Open | clay | Davidovich Fokina Alejandro | 6-4 6-4 5-7 2-6 6-4 |
| Jun 17, 2022 | Queen's Club | grass | Van De Zandschulp Botic | 6-2 6-4 |
| Jul 18, 2022 | Hamburg | clay | Davidovich Fokina Alejandro | 6-4 6-4 |
| Jul 07, 2023 | Wimbledon | grass | Davidovich Fokina Alejandro | 6-1 2-6 6-4 6-3 |