Mertens Elise - Paolini Jasmine
2-5 retired
Mertens Elise
| Birthdate | Nov 17, 1995 |
| Country | Belgium |
| Height | 179 cm |
| Weight | 67 kg |
| Nov 17, 1995 | Birthdate | Jan 04, 1996 |
| Belgium | Country | Italy |
| 179 cm | Height | 160 cm |
| 67 kg | Weight | 60 kg |
Paolini Jasmine
| Birthdate | Jan 04, 1996 |
| Country | Italy |
| Height | 160 cm |
| Weight | 60 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Oct 08, 2021 | Indian Wells | hard | Paolini Jasmine | 3-6 6-4 6-4 |
| Feb 21, 2022 | Doha | hard | Mertens Elise | 6-3 2-6 7-5 |
| Oct 22, 2023 | Monastir | hard | Mertens Elise | 6-3 6-0 |