10 Kerber Angelique - Tomljanovic Ajla
6-4 6-1
Kerber Angelique
| Birthdate | Jan 18, 1988 |
| Country | Germany |
| Height | 173 cm |
| Weight | 68 kg |
| Jan 18, 1988 | Birthdate | May 07, 1993 |
| Germany | Country | Australia |
| 173 cm | Height | 180 cm |
| 68 kg | Weight | 67 kg |
Tomljanovic Ajla
| Birthdate | May 07, 1993 |
| Country | Australia |
| Height | 180 cm |
| Weight | 67 kg |