Kostyuk Marta - Zhang Shuai
6-3 1-6 6-2
Kostyuk Marta
| Birthdate | Jun 28, 2002 |
| Country | Ukraine |
| Height | 171 cm |
| Weight | 60 kg |
| Jun 28, 2002 | Birthdate | Jan 21, 1989 |
| Ukraine | Country | China |
| 171 cm | Height | 177 cm |
| 60 kg | Weight | 66 kg |
Zhang Shuai
| Birthdate | Jan 21, 1989 |
| Country | China |
| Height | 177 cm |
| Weight | 66 kg |
Head-to-Head
| Date | Tournament | Surface | Winner | Score |
|---|---|---|---|---|
| Jun 20, 2021 | Eastbourne | grass | Kostyuk Marta | 4-6 6-4 6-0 |